Je scenár odchodu ministerky Tomanovej reálny?

Autor: Michal Šimeček | 6.8.2007 o 12:36 | Karma článku: 3,44 | Prečítané:  985x

  V podmienkach vyspelej demokratickej spoločností nie reálny, ale istý. Prípadne už zrealizovaný. Keďže my však vo vyspelej demokracii nežijeme, naopak po minuloročných voľbách sme k nej skôr ďalej ako bližšie, je jej odchod otázny.

 

Rečiam pána Fica o okamžitom vysporiadaní sa s čo len náznakom korupcie už neverí ani on sám. Nie potom, čo za rok a niečo svojej vlády predviedol. Najnovším(chcel som pôvodne napísať posledným;)) prípadom je dotácia pani ministerky Tomanovej organizácií, kde v minulosti pracovala. Prípad je tak široko medializovaný, že jeho ďalšie popisovanie nemá význam a nie je ani mojim cieľom.

Ako píšem vyššie, v normálnej krajine, pri normálnej vláde by takýto chybný(zďaleka nie prvý) krok zo strany ministra znamenal jeho okamžitú demisiu. A dôvodov na odchod ministerky by sa našlo viacero. Najmä jej nekompetentnosť pri vedení rezortu a návrhoch zákonov. Najnovší návrh, týkajúci sa druhého dôchodkového piliera, zrušenia maximálnych vymeriavacích základov pre odvody do Sociálnej poisťovne a iných, skritizovali takmer všetci, čo mali k tomu čo povedať. Vrátane spolustraníkov a spoluministrov pani Tomanovej.

Jej jediným obhajcom tak zostal jej stranícky šéf. O to viac teraz kope do každého, kto mal odvahu ozvať sa a poukázať na ministerkino minimálne morálne pochybenie. Pre nás obyčajných, ale rozmýšľajúcich občanov ostáva jediná nádej. Prieskum verejnej mienky, podľa ktorého viac ako 41% opýtaných nesúhlasilo s podporou, ktorú premiér poskytol ministerke. De facto tak viac ako 41% nesúhlasí s tým, aby sa jej chyby naďalej prehliadali. Myslím, že všetci dobre vieme, akou modlou sú pre Fica prieskumy preferencií. Bude mať odvahu ignorovať takýto relatívne veľký prejav odporu voči svojej ministerke? Ja dúfam, že nie. Dosť bolo blbostí made in Tomanová. Aj keď na druhej strane veľmi pochybujem o tom, že ďalší minister práce, sociálnych vecí a rodiny alá Smer bude lepší.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík na videu z afrického väzenia odpovedá Kaliňákovi

Gašpar s Kaliňákom spochybňovali pravosť vyhlásenia bývalého siskára Ľuboša Kosíka o únose prezidentovho syna. Kosík poslal video ako dôkaz.

TV

Kosík vo videohovore z afrického väzenia: Zaručte mi bezpečnosť

Bývalý siskár potvrdzuje svoju totožnosť.

DOMOV

Dobré ráno: Majú osem rokov, žijú na Slovensku a predávajú sa

Na Slovensku máme vážnejší problém.


Už ste čítali?