Čaplovič skóruje. Opäť do vlastnej bránky...

Autor: Michal Šimeček | 7.8.2007 o 14:59 | Karma článku: 3,70 | Prečítané:  1035x

  Keďže ja od začiatku svojej kariéry pracujem výhradne v privátnej sfére, keď sa náhodou v nasledujúcej vete mýlim, opravte ma. Účtovná závierka spoločnosti, firmy, nadácie, fondu alebo ktoréhokoľvek iného subjektu sa vždy robí po skončení účtovného roka.

 

Vychádzajúc z napísaného a po prečítaní tohoto článku, myslím, že pánovi Čaplovičovi sa opäť raz podarilo nakadiť do vlastného hniezda. Citujem: "Kontrola zistila nekompletné a nepreukázateľné účtovníctvo fondu za rok 2006 a na začiatku roku 2007, chýbajúcu účtovnú uzávierku za rok 2006 a chýbajúce podstatné náležitosti účtovných dokladov". Následne obvinil vedenie fondu a svojho predchodcu, Pála Csákyho. Vedenie z konfliktu záujmov, keď poskytlo dotáciu organizácii, ktorú založil jeho člen, Csákyho z nedostatočnej pozornosti, venovanej fondu. V prípade dokázania konfliktu záujmov vo vedení fondu som všetkými desiatimi za ich potrestanie. V prípade kritiky pána Csákyho je to však vlastenec ako vyšitý...

Neviem, či je to pokročilým vekom pána Čaploviča alebo len potrebou odvádzať pozornosť od prešľapov svojich ministrov, ale akosi zabudol na to, že od júna 2006 nastúpila vláda Róberta Fica a on ako podpredseda vlády prevzal zodpovednosť za kontrolu fondu. Čiže neúplne účtovníctvo a najmä chýbajúca účtovná závierka ide na vrub jeho, a nie Csákyho, nedostatočnej pozornosti. Vrcholom všetkého je „odvaha" pána podpredsedu spomenúť aj začiatok roka 2007.

Pán Čaplovič sa možno pri viacerých verejných vystúpeniach snaží hrať na zmierlivejšiu strunu ako jeho partajfuhrer, čo mu slúži ku cti, takýmito trápnymi obvineniami, snažiacimi sa odvádzať pozornosť médií a občanov od vlastných prešľapov však len dokazuje, že odbornosť a zdravý úsudok je to, čo v Smere chýba najviac.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík na videu z afrického väzenia odpovedá Kaliňákovi

Gašpar s Kaliňákom spochybňovali pravosť vyhlásenia bývalého siskára Ľuboša Kosíka o únose prezidentovho syna. Kosík poslal video ako dôkaz.

TV

Kosík vo videohovore z afrického väzenia: Zaručte mi bezpečnosť

Bývalý siskár potvrdzuje svoju totožnosť.

DOMOV

Dobré ráno: Majú osem rokov, žijú na Slovensku a predávajú sa

Na Slovensku máme vážnejší problém.


Už ste čítali?