Tak teraz neviem…

Autor: Michal Šimeček | 28.6.2012 o 20:00 | (upravené 28.6.2012 o 21:51) Karma článku: 14,31 | Prečítané:  228x

Žeby to bolo tým teplom? Blížiacimi sa prázdninami? Alebo tým, že niektorým presluhujúcim politikom už z tej dlhej „služby" občanom „kape na karbón"?

Ono je to viac menej jedno, aj keď asi c) je správne...

Tak sa pozrime na presluhovača( a keďže Béla s ním súhlasí, asi by som mal skôr použiť presluhovačov):

Hrušovský, perla numero uno: "Návrh je naozaj, nieže zlý, on je ohrozujúci, ohrozujúci aj Slovensko, aj celú ľudskú civilizáciu, siahate na niečo posvätné. Zlí, zlí, zlí kapitalisti..ops, pardón,  to bol niekto iný. Takže ešte raz, zlí, zlí, zlí liberali. Čo tam po Eurovale, nenávratných platbách (už len naivný blázon to môže volať pôžička) Grécku, Španielsku(alebo teda aby som bol presný španielským bankám), Cypru, atď. (Btw, stále mi vŕta v hlave, že s výnimkou Írska ide vždy len o krajiny, ktoré su vyhlásené dovolenkové destinácie a majú more? Žeby mať more nebolo až tak super? No nič, nie o tom som chcel.) Čo tam po obrovskej nezamestnanosti, chudobe, rómskom probléme ktorý nám prerastá cez hlavu a pred ktorým každý politik veľmo úspešne imituje toho veľkého vtáka čo nevie lietať? Hej, pštrosa som myslel...Ale prd, malichernosti, veď predsa rozvod dohodou ohrozuje nie že Slovensko, nie že Európu, ale predsa celú civilizáciu...Škoda že mu slina nepriniesla na jazyk aj nejakých mimozemšťanov, to by sme tu mali tragédiu pre celú galaxiu...

Hrušovský, numero due: „Rozvodom manželstva sa rozpadá rodina a to je to, čo ja považujem za najstrašnejšie." Takže podľa pána H., keď sa nezosobášený pár stará o svoje deti, tak to vlastne nie je rodina. Uff, aj, ojojoj. A čo to teda je? Spoločenstvo vychovávateľov a živiteľov detí? Tak alebo na druhej strane, keď v nefungujúcom manželstve žijú dvaja oddelene, tak to rodina je? Kedy už prestanú títo pánbičkári dávať rovná sa medzi rodinu a manželstvo?

Hrušovský, numero tre(fakt mu dnes „išlo"): „V záujme zachovania rodiny je dobré, ak štát rozvodom kladie aspoň malé právne prekážky." Tak toto ma fakt dostalo. Dvaja sa dohodnú, že už spolu nechcú žiť a každému z nich by bolo lepšie bez toho druhého. Smola drahí moji, ujo Paľo je proti rozvodom, tak nech im robí štát napriek. To len mne sa to zdá choré?

Ale aby som nebol zlý len na Palikeho, išlo aj iným, najmä rookiemu Kuffovi: „Manželstvo nie je výsostne súkromnou a intímnou, ale naopak verejnou záležitosťou." Joj ta fasa, len dúfam že plnenie mojich manželských povinnosti nebudú chcieť vysielať vo verejnoprávnej TV...Tento pán sa stáva mojim „favoritom".

Nerozumiem myšlienkovým pochodom pána Kuffu, asi že našťastie, lebo takúto perlu vypustiť sa len tak nevidí: „Vysoká rozvodovosť je spôsobená predovšetkým nezrelosťou ľudí, ktorí do manželstiev vstupujú. V minulosti boli mladomanželia podstatne zrelší, hoci sa často sobášili ešte ako tínedžeri. Vysvetľuje si to tým, že v minulosti na deťoch ležala oveľa väčšia zodpovednosť, pretože museli pomáhať v domácnosti či pomáhať s výchovou mladších súrodencov." Nebude to spôsobené najmä tým, že v minulosti, aj keď vzťah nefungoval, nemala najmä žena inú možnosť len držať hubu a krok? Alebo tým, že väčšina ľudí myslela v intenciách p. Hrušovského, Bublavého, Bugára a Kuffu, a teda vidieť v rozvedených ľudí doslova ancikristov? Budíček páni, 21. storočie začalo už pred peknými pár rokmi...

Ináč neviem, ale sa mi zdá, že Bublavý sa minul povolaním, teda vlastne stranou, jeho názor: "Návrh ako ho vnímam ja, je dehonestácia rodiny a jej postavenia v spoločnosti," je v neuveriteľnom súlade s Palikem č.2...Žeby tá koalícia Smer - KDH nebola až taký zlý nápad? Veď si celkom rozumeju, nie?

PS, len aby bolo jasné predtým než sa na mňa spustí búrka nevôle v diskusii: autor žije už sedem rokov v šťastnom manželstve a vychováva(teda aspoň sa zo všetkých síl snaží) nádhernú dvojročnú princeznú, takže nemá nič proti inštitúcii manželstva a rodina je pre neho všetkým. Na druhej strane ale nerozumie, prečo brániť dvom ľuďom v ich slobodnom rozhodnutí byrokratickými prekážkami a súdmi? Načo majú zbytočne platiť právnikom, súdne trovy, atď? Načo sa hrabať na verejnosti v „špinavom prádle"? Pretože nejakí svetuškári majú na to iný názor? Páni, žite a nechajte žiť. Tak ako sa páči nám, nie vám...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real využil šialené chyby brankára. Liverpool je v slzách a Salah vážne zranený

Mohamed Salah má vraj vykĺbené rameno a pokiaľ sa informácie potvrdia, tak bude chýbať na majstrovstvách sveta.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?

KULTÚRA

Pavol Habera: Rozum ma drží pri zemi, preto som tak dlho nevydal platňu

Slovenské texty môžu byť najväčšia sila.


Už ste čítali?